Ruka novorozence
novorozenec ležící v postýlce

A to i přesto, že se kluci pořád perou, dělají bordel a občas i mě, trpělivou ženskou, dokážou pěkně vytočit. Miluju je a bolest, kterou jsem zažívala při jejich zrození, bych klidně zopakovala, protože to stojí za to.

I přesto, že jsem si po porodu připadala nehezká, stejně jako většina z vás, 1000x bych řekla ano tomu, kdo by mi nabídl, že mě vyfotí i s mými láskami. Protože dnes už s jistotou vím, že pro ty dva jsem nejkrásnější máma světě, i když jsem nenamalovaná a rozcuchaná. Navíc by se i oni rádi podívali na naše společné fotky z porodnice.

Všechny tyhle, nejen euforické, pocity ve mně zůstaly, ale… Tehdy jsem bohužel nefotila a v nafocení těchto okamžiků neviděla důležitost. Opravdu lituji toho, že jsem se s nimi během prvních pár dní jejich života nenechala fotit. Nikdy totiž neuvidí, jak jsem z nich byla naměkko, když se narodili…

novorozenec před koupáním v porodnici
maminka s miminkem v porodnici

I já sama bych byla ráda,

kdyby se v porodnici nechala nafotit moje mamka…

Kdybych od svých rodičů, třeba ke 40. narozeninám, dostala fotoknihu z období mého narození, pak by mi věnovali ten nejkrásnější dárek. Vidět, jak mě mamka držela, jak mě kojila, přebalovala, jak se můj taťka koukal přes sklo, chtěl mě pochovat a nemohl… Vidět, jak v tu dobu vypadal pokoj na šestinedělí, co jsem měla na sobě, co měla moje mamka na sobě.

Tyhle vzpomínky prostě chcete!

Chcete vidět, jak to vypadalo dřív.

Chcete vidět, jak na vás rodiče hleděli jako na zázrak.

nožičky novorozené holčičky

Více informací

SHARE THIS STORY