Lednová žena

Aktualizace: 6. dub 2020

Tak tohle byla poslední fotka, kterou jsem u Fischerů cvakla. Původně jsem ji chtěla máznout, protože byla hodně tmavá a technicky nedokonalá, ale dnes ji vidím, jako jednu z nejvydařenějších. Je na ní přesně to, co jsem chtěla zachytit - krásu mateřství.

Tímto bych Vám ráda představila svůj osobní projekt, ve kterém chci každý měsíc podpořit jednu ženu - maminku podnikatelku a zároveň se ve své tvorbě posunout zase o kousek dál.


Zde už se můžete začíst do příběhu mé "Lednové ženy", Kamily Fischerové...


Ahoj, jsem máma dvou malých holčiček a zároveň podnikám. Mým snem vždy bylo být kadeřnice a to se mi splnilo. Nejdřív jsem vystudovala obor Kosmetické služby a poté nástavbu Kadeřnice.


Kadeřnictví jsem otevírala úplně sama s nadšením a odhodláním, že budu dělat to, co mě baví a naplňuje. Koho by nepotěšilo, když vidí úsměv klientky, která odchází spokojená. 😊 Klientky se jen hrnuly a mně se plnil diář na měsíce dopředu. Nejčastěji jsem barvila, zesvětlovala a stříhala. Období podzim/zima vyplnily účesy do tanečních a na maturitní plesy, a jaro/léto bylo ve znamení svateb, oslav a festivalů.


Dva roky po otevření kadeřnictví jsem otěhotněla a vůbec mě ani nenapadlo, že příchodem miminka se vše změní. Protože jsem těhotenství snášela dobře, pracovala jsem až do poslední chvíle a pak to přišlo. Najednou se celý svět točil kolem malého stvoření. Místo předešlých kadeřnických rutin naběhlo kojení, přebalování, mazlení, procházky.


V době šestinedělí jsme se rozhodli, že kadeřnictví ukončím a přesuneme ho do místa bydliště, kde se přímo v té chvíli objevily vhodné prostory. Nový prostor pro pokračování mé práce pro mě znamenal možnost odpočinout si na chvíli od mateřství, a i díky tomu se pro svou dcerku udržovat v psychické pohodě.


V 10-ti měsících první dcerky jsem se vrátila zpátky ke kadeřnictví. Prostory byly hotové a já chodila tak dvě odpoledne v týdnu. Máme veliké štěstí, že bydlíme s manželovými rodiči a máme takzvanou hlídací babičku.😊 Jednou v týdnu jsem s dcerkou chodila do dětského centra na kroužek pro batolata, seznámila se s maminkami a jejich stejně starými dětmi, jako bylo moje. V létě přibyla o víkendu nějaká svatba a v zimě zase plesy. Dcerka rostla a mně se v novém místě podnikání dařilo. Některé klientky z předešlého místa se vrátily a spousty jich přišlo nových.


Rok a půl po znovuotevření jsem čekala druhou dcerku, klientky byly nadšené a zároveň měly strach, co s nimi bude po dobu mé nepřítomnosti. Pracovala jsem opět do poslední chvíle, protože jsem díky pomoci od rodiny a dobrému zdravotnímu stavu mohla. V době šestinedělí jsme se doma všichni sžívali a vůbec jsem si nedokázala představit, že zase naskočím do práce. Najednou toho bylo víc, na co jsem musela myslet: kojení, plenky, učení na nočník, boj a léčba atopického ekzému u starší dcery. Obě kousek povyrostly, denní režim byl zase trošku lepší a já přemýšlela, jak se vrátím zpět ke křeslu.


Loňské vánoce jsem klientkám rozesílala vánoční přání s tím, že se po půl roční odmlce znovu potkáme na vlasech. Starší dcerka navštěvuje dětskou skupinku, kam se vždy těší a já mám s mladší dcerkou tři dopoledne v týdnu jen pro nás dvě.


Letošní rok sotva začal a já mám plný diář na měsíce dopředu, svatby a plesy v plném proudu. Práci se věnuji dvě až tři odpoledne v týdnu plus sobotní svatby a plesy. Jsem stále tak nadšená do své práce, že svého podnikání nelituji. Děkuji manželovi za podporu, babičce hlídačce, klientkám za trpělivost a všem, kteří se mnou tráví čas.


Díky, že jste dočetli až sem.

Web: http://www.salon-kamila.cz/

Email: info@salon-kamila.cz

Facebook: Salon Kamila

Instagram: Kamila Fischerova

Tel: 721 376 476Pokud chcete být součástí mého projektu, neváhejte mě kontaktovat

info@veronikakruzikova.cz


116 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte mě 

Instagram

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle