Focení s miminkem u vás doma

14 března, 2022

8 otázek nastávající maminky

První focení s miminkem – přirozeně a v bezpečí vašeho domova

Čekáte brzy narození miminka a řešíte, jak zorganizovat novorozenecké focení? Dáváte přednost přirozeným fotografiím z bezpečného prostředí vašeho domova? Pak jste našli, co hledáte. Ale stejně vám vrtá hlavou několik otázek a máte strach, aby vše proběhlo v klidu a pohodě? Pomůžu vám vaše otázky zodpovědět. Neboť i já sama jsem máma a moc dobře rozumím vašim pocitům. Návrat domů z porodnice a seznamování se s novým členem rodiny je už samo o sobě hodně náročné a do toho ještě organizovat focení s miminkem u vás doma. Nemějte strach, se vším vám poradím, abyste si to ve finále příjemně užili všichni.

Focení s miminkem u vás doma

1. Na kdy je z hlediska stáří novorozence nejlepší focení naplánovat? A co když se mi narodí malý uřvánek a i mně samotné bude spíše do pláče než do smíchu?

Prvně bych vás ráda ujistila, že tohle jsou obavy všech maminek a naprosto je chápu. Čím dřív se do focení po porodu pustíme, tím lépe. Hlavně pro miminko. Pro pestrost fotografií budeme miminko různě polohovat do vašich náručí či na posteli. Čerstvá miminka jsou hodně spavá, a tak jim takováto manipulace vůbec nevadí a většinou to celé nevědomky prospí. Pokud by se miminko přeci jen vzbudilo hlady, v klidu mu dopřejete, co potřebuje, a posléze můžeme pokračovat.

8 otázek nastávající maminky

2. Mám nějak pro focení uzpůsobit byt? Uklidit? Sladit barevnost doplňků?

Je mi jasné, že první dny doma s miminkem je úklid to poslední, nač myslíte, a nač zbývají síly. Důležité je sžívat se společně a odpočívat, co to jen jde. A to také praktikujte. Před našim focením stačí schovat vše rušivé, co by na onom místě jinak nebylo – např. hromádky prádla, krabice od plenek apod. Není potřeba luxovat, utírat prach, umývat okna – nic takového na fotkách vidět není. Pokud dáváte přednost určité barevné sladěnosti, to už nechám na vás. Jen doporučuji, držet se jemných a přírodních tónů, pokud to lze.

Jak zorganizovat focení s miminkem?

3.  Co si máme všichni obléct?

Ženám na fotografiích hodně sluší ženský styl – volnější šaty, sukně, halenky. Vše, pokud možno, volte v decentních barvách. Na miminkách nejlépe vypadají přírodní materiály i barvy. Naopak křiklavé a strakaté oblečky nevypadají v kombinaci s okolím na fotkách vždy dobře. Moc ráda s vámi před focením zkonzultuji výběr oblečení, doporučím, jaké kombinace zvolit a není problém v průběhu focení outfit měnit. Obuv neřešte vůbec. Pokud je vám příjemné být naboso, za mě je to ideální volba.

První focení s novým členem rodiny u vás doma

4. Jak dlouho nám focení zabere?

Tempo focení udává miminko. Pokud bude pokojně spinkat, máme většinou do hodinky hotovo. Průměrně počítejte s 1,5 hodinou času.

Focení miminka přirozeně u vás doma

5. Co když bude zrovna v čase focení dítě mrzuté, hladové, uplakané, prostě k neutěšení?

Nic se neděje. Miminko si v klidu nakrmíte, uklidníte, pochováte – vše, co bude potřeba. Fotit budeme, až bude miminko i vy v příjemném rozpoložení. Fotit mohu i v průběhu krmení a konejšení, když si to budete přát – vždyť i to patří do přirozeného běhu prvních společných dní.

8 otázek nastávající maminky

6. Co když bude venku pochmurno, temno a nám to ovlivní světlo pro focení?

Počasí bohužel neovlivníme. A jelikož fotím pouze s přirozeným světlem bez blesků a přídavného umělého osvětlení, je pro nás maximum světla stěžejní. Proto vybereme pro focení tu nejsvětlejší místnost u vás doma, odtáhneme závěsy, vyhrneme žaluzie a pustíme se do toho. Zvládneme to za každého počasí, můžete být bez obav.

Novorozenecké focení v bezpečí domova

7. Kdy se objednat na takové novorozenecké focení?

S co největším předstihem, ideálně v těhotenství, abychom si orientačně rezervovali místo. Vím, že porod naplánovat najde a může přijít dřív či později, ale přibližně s vámi budu počítat a přesné datum a čas si upřesníme ihned po porodu. To se mi ozvěte ideálně ještě z porodnice.

Kdy se objednat na novorozenecké focení?

8. V jaké podobě dostaneme fotografie?

Fotografie vám předám na USB disku i v online galerii, kterou můžete sdílet se svoji rodinou či přáteli a hlavně v nádherné semišové fotoknize, která bude vaším rodinným pokladem.

První společné rodinné snímky z vašeho domova

Chcete prožít první focení s miminkem přirozeně a v bezpečí vašeho domova společně se mnou? Neváhejte mě kontaktovat.

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT