Pohádkové zimní focení

22 ledna, 2021

Je leden. Za okny padá sníh, všude čistě bílo. Někdo by si mohl říct “brrr, tam musí být zima, tam nejdu”. Ale napadlo vás, že právě v této sněhobílé krajině mohou vzniknout pohádkově krásné fotografie? Nebojte se zimy a pojďte společně se mnou naplánovat pohádkové rodinné focení v kouzelné zmrzlé přírodě.

Jak bude zimní focení probíhat?

Jste ranní ptáčata? Můžeme fotit klidně brzy ráno. I když nám pořádná zima poleze do kalhot, odměnou bude dechberoucí východ sluníčka (pokud tomu mračna dovolí) a stejně tak oslňující snímky v zimní přírodě projasněné teplou září od slunce. Ať se dohodneme na jakýkoliv čas, nejezděte zbytečně brzy, ať nemrznete déle, než je třeba. I když při samotném focení se spíše zahřejete. Bude totiž probíhat zcela přirozeně. Můžete se procházet, běhat, blbnout s dětmi, tulit se k sobě. Prostě vše, co rádi děláte jako rodina na společné procházce.

Pohádkové zimní focení

Co si vzít na sebe?

Právě výběr oblečení má největší podíl na výsledných fotografiích, proto ho rozhodně nepodceňujte. Pokud bude počasí přívětivější a budete se chtít fotit třeba v pěkném pleteném svetru, vezměte si i tak na cestu bundu, kterou použijete na zahřátí i při focení. Stejně tak dětem na zahřátí určitě vezměte rukavice, i kdyby je na focení použít neměly, na zahřátí přijdou vhod.
Buďte s rodinou jednotní. Ať nemá táta tričko a děti zimní bundu.

Pohádkové zimní focení

Doplňky jako rukavice a šály volte v neutrálních barvách, pokud nemáte kombinovatelný set, který se bude k celkovému outfitu hodit a bude ho celý hezky zvýrazňovat a oživovat. Pokud půjdete cestou neutrálních doplňků, trochu odvázat se můžete s čepicí. Tu vyberte klidně výraznější. Takový barevný kulíšek s bambulí bude na fotkách vypadat perfektně, stejně tak stylový zimní klobouk. Pokrývku hlavy však prioritně vyberte dle svého vkusu a také pohodlí. U dětí ať hlavně dobře sedí. Není nic horšího, než když stále dokola padá do očí.
Nemějte z oblékání na focení obavy, velmi ráda vám s tím, co si vzít na sebe, poradím. A ještě před samotným focením vám pošlu tipy na barevné ladění.

Pohádkové zimní focení

Rodinné focení v zimě

Fotit rodinu s dětmi v zimě je vždy zážitek. Jak pro rodinu, tak pro mě samotnou. Sníh totiž vždy přidává fotkám na kráse i na zábavě. Vždy se společně hodně nasmějeme. A jak takové rodinné focení v zimě probíhá? Prohlédněte si sami a nechte se vtáhnout do děje.

Pohádkové zimní focení

Focení párů v zimě

Tvoří zatím vaši rodinu pouze dvě osoby? To vůbec nevadí, i dva jsou rodina. Nechte se na jedné vaší zimní procházce doprovodit mnou. Vytvořím vám nezapomenutelné vzpomínky v podobě krásných obrázků.

Pohádkové zimní focení

2 tipy pro zimní focení na závěr

1. Kapesníčky s sebou

Vždy s sebou krom malé svačinky přibalte i kapesníčky. Brečet snad nebudeme, ale na utření zmrzlého nosu poslouží skvěle.


2. Nechte se hýčkat

Tento tip je spíše pro ženy, ale člověk nikdy neví. Udělejte si z focení opravdový zážitek a nechte se zkrášlit. Ráda bych vám doporučila úžasnou vizážistku Martinu Solarovou působící v Jihlavě, která vám pomůže rozjasnit pleť a vytvořit hezký, přirozený vzhled nejen pro samotné focení, ale pro celý tento výjimečný den.

Pohádkové zimní focení
Pohádkové zimní focení
SHARE THIS STORY