V Rožnově to nevzdali, zažili festival budoucnosti

7 srpna, 2020

Stejně pestrý jako grafika festivalového programu byl i celý letošní Garden food festival v srdci Valašska.

Motto: „Spojovat je naše poslání“ ožilo konkrétními lidmi, kteří se na gastronomické slavnosti v Rožnově podíleli. Akce odstartovala předfestivalovými dny už ve středu. Pořadatelem byl opět skvěle sehraný P-TEAM z Jihlavy, pro který jsem měla možnost fotit atmosféru celého víkendu.

I tady se přísně dodržovala zvýšená hygienická opatření. Usměvaví stánkaři ohleduplně ctili předepsané vzdálenosti a desinfekce byla připravena u každého stánku. Díky prostornému otevřenému areálu nehrozily nikde tlačenice ani dlouhé fronty.

K zaplacení nejrůznějších dobrot (poctivých burgerů, makronek i pochoutek z červů,…) stačilo mít náramek s čipem, který jste si u vstupu nabili libovolnou částkou.

Na obří LED obrazovku bylo pohodlně vidět i z velké dálky. Kdo chtěl, mohl s piknikem ulehnout v trávě na připravené deky a sledovat moderátorskou dvojici Nikolu Čechovou a Milana Peroutku v akci. Jejich sympatické tváře možná znáte ze Snídaně s Novou.

Nechyběly ochutnávky netradičních specialit, barevné sushi Lukáše Neckáře, křehké maso z grilu nebo třeba sladká pochoutka los churros s mléčnou belgickou čokoládou.

Asi největším lákadlem byla pro návštěvníky parku živá kuchařská show jednoho z porotců letošní řady MasterChef Česko – Radka Kašpárka. Spolumajitel vyhlášené restaurace, která obdržela dokonce Michelinskou hvězdu, si zakládá na poctivém jídle z kvalitních surovin.

O své umění a kulinářské tipy se podělili i další kuchaři z MasterChefa David Valíček a Pavel Krajčík.

Loučím se a připíjím sklenkou prosecca

Vám (všem pořadatelům, tvůrcům i hostům) patří obdiv a poděkování, že jste to nevzdali a gurmánský zážitek si nenechali vzít.

Na zdraví a na více podobných smysluplných projektů, na kterých se zase potkáme!

Kompletní galerii fotek z Gff v Rožnově si můžete pustit v této slideshow (s hudbou)

GARDEN FOOD FESTIVAL – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT