Lifestyle, rodinné focení u vás doma

18 května, 2020

Líbí se vám fotografie sladce spících miminek zabalených do uzlíčků nebo vložených v kožešinách do nejrůznějších ošatek? Jestliže hledáte fotky podobné těm, jaké mají vaši známí, ve stejných rekvizitách, barvách a prostředí, pak nejsem ta pravá fotografka pro vás. Obdivuji trpělivost všech newborn fotografů, kteří to dokážou a umí nafotit opravdu skvostné kousky. Sama však razím heslo „přirozenost“.

Chcete navázat na těhotenské focení se mnou? Bude to vaše první focení s miminkem po porodu? Přečtěte si, co takové lifestylové focení doma vlastně obnáší.

Jak fotím u vás doma?

Chci svými snímky zachytit opravdový život vaší rodiny. Může to být hned po vašem návratu z porodnice. V prvních čtrnácti dnech života miminka skutečně většinu dne prospí. Je to neopakovatelné období. Děti mění poměrně rychle svůj vzhled a my můžeme díky fotkám doslova zastavit čas.

Chcete raději počkat na první vědomé úsměvy, fotit, jak se vaše batole snaží po čtyřech utéct ze záběru? Ráda vám vyjdu vstříc. Doma můžeme fotit prakticky kdykoliv. Dokonce i v zimě, kdy si užíváte vánoční čas s rodinou při pečení cukroví.

Líbí se mi, když překypujete štěstím. Jsem ráda u toho, když se utváří cenná spojení mezi všemi členy rodiny. Dokážete donekonečna obdivovat každičký milimetr na tom svém malém stvoření a přesně tyto chvíle vám na fotkách pomohu zprostředkovat.

Žádné ateliéry, žádné rekvizity, jen přirozeně plynoucí život 

Během jedné až dvou hodin společně nafotíme rozmanité záběry z vaší ložnice, obýváku, z vašeho oblíbeného kojícího křesla… zkrátka budu fotit tam, kam mě pustíte a kde budou panovat dobré světelné podmínky.

Vašeho drobečka můžeme ponechat jen v plenkách, proto dbejte na příjemnou teplotu prostředí. Nepůjde o žádné aranžování, jen vás malinko “popostrčím” a udám směr. Neuslyšíte ode mě ani obligátní sýýýr! Každé focení je jiné, stejně jako nepotkáte dvě identické rodiny. Hrdé tatínky a sourozence přizveme do záběru v pravý čas. Je dobré je o záměru informovat a mít nablízku jejich pomoc a podporu.

Co je k focení zapotřebí?

Focení doma pro vás nepředstavuje žádnou zátěž navíc. Není třeba umývat okna ani leštit nábytek. Snad jen vytipovat místa k focení a odstranit z nich rušivé prvky (v podobě hromádek vypraného prádla, všudypřítomných plenek, vlhčených ubrousků a dětské kosmetiky).

Jak se připravit?

Každá maminka přirozeně září. Chcete-li svůj vzhled přece jen podtrhnout, doporučuji alespoň lehký make-up, přirozené líčení a základní manikúru, protože se často zaměříme i na detaily. Pokud budete chtít konzultovat výběr oblečení pro sebe i miminko, ráda vám poradím. Stejně tak vám mohu doporučit profesionální vizážistku.

Jste krásní, jací jste

To nejdůležitější na fotce jste pro mě vy a vaše děti, a to, jak se právě teď cítíte. Proto přistupuji k focení citlivě a s maximálním respektem k vám i děťátku.

SHARE THIS STORY